haberler

Kastamonu’ya Çağ Atlatacak Birliktelik Kararı

Vali Mesut Yıldırım ilk iade-i ziyaretini Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a yaptı

Kastamonu’ya atanmasının ardından ilin gelişmesi adına yapılacak projeler ve devam eden çalışmalar hakkında brifingler alan Vali Mesut Yıldırım, ilk iade-i ziyaretini Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a gerçekleştirdi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren ziyarette Vali Yıldırım ve Başkan Babaş, Kastamonu tarihi ve kültürel dokusunun yeniden canlandırılması adına istişarelerde bulundu.

Kastamonu’nun tarihi kimliğini birlik beraberlik içerisinde yapılacak çalışmayla hızla ortaya çıkartılabileceği görüşünde birleşen Vali Yıldırım ve Başkan Babaş, temelleri oluşturulmaya çalışılan ilimiz turizminde yeni bir sayfanın açıldığını böylelikle müjdelemiş oldular.

Kastamonu’nun geleceğinin her şeyden önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Mesut Yıldırım’a nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, hayata geçirdiği ve hazırladığı projelerle ilgili geniş bilgiler verdi.

MEHMET AKİF’İN HATIRALARI KALDIĞI KONAKTA YAŞAYACAK

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın tarihi ve kültürel projelerini beğenen ve Kastamonu için projelerin elzem olduğunu söyleyen Vali Mesut Yıldırım, ilimizin gelişimi adına birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını yineledi. Vali Yıldırım, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Milli Mücadele yıllarında ilimizde kaldığı Hafız Sadık Konağı’nın alınarak restore edilmesi ve hak ettiği değeri bulması noktasında Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a destek olacağını da ifade etti.

Tarihi konaklara ilgisiyle Kastamonu’da tarihi bir hareketlilik başlatan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Mesut Yıldırım’a teşekkür ederek “Sayın Valimizin tarihi ve kültürel dokuya önem vermesi şahsımı oldukça mutlu etti. İlimizin hızla istediği seviyeye gelmesi adına Sayın Valimiz ile birlikte yapacağımız çalışmalar Kastamonumuzun hak ettiğine inandığım Dünya Miras Listesi’ne bizleri taşıyacaktır” dedi.

Ziyaret sonunda Belediye Başkanı Tahsin Babaş, üzerinde ‘Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr’ duasının yazılı olduğu tablo hediye etti. Vali Mesut Yıldırım, Başkan Babaş’a anlamlı hediyesinden ötürü teşekkürlerini iletti.

Yazar