haberler

Şehitler Diyarı Kastamonumuza Yakışır Bir Mekan Olacak

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, şehit ve gazi derneklerine Türkiye’de örnek olacak bir bina müjdesi verdi.

Kastamonu Belediyesi tarafından organize edilen ve Ramazan ayının önemli bir geleneği haline gelen iftar programları devam ediyor. İstiklal Parkı’nda Vali Mesut Yıldırım ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş şehit aileleri, gaziler ve engelli vatandaşlarla iftarda biraraya geldi. Belediye Başkanı Tahsin Babaş burada yaptığı konuşmada şehit ve gazi derneklerine Türkiye’ye örnek olacak bir bina projesini başlattığını müjdeledi. Hepkebirler Mahallesi İnönü Caddesi’nde bulunan iki katlı binayı şehit ve gazi dernekleri için düzenleyeceğini söyleyen Başkan Babaş, “ Burası Şehitler Diyarı Kastamonumuza yakışır bir mekan olacaktır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır. Onların hatıralarını yaşatmak için dün nasıl çalışıyorsak bundan sonrada bıkmadan usanmadan ve yılmadan çalışacağız. Sizlerin sorunu benim sorunum, derdi benim derdim, mutluluğu benim mutluluğumdur” dedi.

Birlik ve beraberliğin öneminin üzerinde duran Belediye Başkanı Babaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Toprağı vatan yapan kahraman şehitlerimizin değerli aileleri, aziz gazilerimiz ve engelli kardeşlerimiz iftar davetimize icabet ederek bizleri onurlandırdığınız, gururlandırdınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

11 ayın sultanı Ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz mahalle ve özel iftarlarımızda kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin çok kuvvetli olduğunu görüyorum. Ülkemizin zor bir sınavdan geçtiği, kahramanlarımızın, hainlere karşı iman dolu göğüslerini siper ettiği bu günlerde evliyalar şehri, şehitler diyarının mensupları olarak örnek bir birliktelik ve iradeyi ortaya koymak bizlerin boynunun borcudur. Biliyoruz ki kahraman güvenlik güçlerimizin de bizlerden istediği budur.

Bu ay da bir kez daha gördük ki terörün dini, ırkı ve mezhebi yoktur. Mübarek aylarda haince saldırılarla birliğimizi ve dirliğimizi bozmak isteyenler amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Yeniden hortlayan Haçlı zihniyeti, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ruhunu yaşatan aziz milletimizle asla baş edemeyecektir. Bu vesileyle terörü ve destekçilerini bir kez daha lanetliyor ve kınıyorum.  Vatanı, bayrağı, inançları ve milleti uğruna seve seve canlarını veren Aziz Şehitlerimize ise Allah’tan rahmet diliyorum.

Sizlerden aldığımız güçle memleketimize yeni bir kimlik kazandırmak istiyoruz. Tüm projelerimizi bu doğrultuda yapıyoruz. Şehrimizin gelişimi noktasında ileriye dönük projeleri öncelikle hayata geçiriyoruz. Bundan sonra da Cenab-ı Alah’ın izni ve sizlerin desteğiyle ekibimle birlikte şehrimizi gelişimine katkı sunmayı sürdüreceğiz. Bıkmadan, usanmadan ve yılmadan çalışacağız.”

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ve Türkiye Sakatlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Serhat Yolasığmazoğlu ise yaptıkları konuşmada Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a desteklerinden ötürü teşekkür ettiler.

Yazar