haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un ülkemizin bağımsızlığındaki hayati önemi yadsınamaz derecede büyüktür. Ülkemizin ve milletimizin geleceğinin işgal güçleri tarafından zapt edilmeye uğraşıldığı bu dönemlerde, bağımsızlık fitilinin ateşlendiği 19 Mayıs 1919 tarihi İstiklal mücadelemizin de başlangıcının simgesidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin miladı olarak tarihin sayfalarına şanla ve şerefle kaydedilen 19 Mayıs aynı zamanda Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmiş ve gelecek nesillere duyduğumuz güveninin ve gençlere düşen büyük sorumluluğun göstergesidir.

Vatan uğruna kundaktaki çocuğunu, canını, eşini ve ailesini feda etmekten biran bile tereddüt etmeyen ecdadımızın bu ülkeyi emanet ettiği kıymetli gençlerimiz büyük fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyetimiz sizlere emanettir.

Toprağı vatan yapan ecdadımızın bizlere kutsal mirası olarak bıraktığı sınırlar içerisinde bugünde haince planlar yapan iç ve dış mihraklar bulunmaktadır. Aziz milletimizin kahramanları bu hainleri yaratmaya çalıştıkları kaos ortamında boğmakta ve terörün kökü kazınana kadar süreç devam edecektir. Kıymetli gençlerimiz bu noktada sizlere her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde olma görevi düşmektedir. Milletimizin ve ülkemizin istiklalinde gençlerimize her zaman olduğundan çok daha fazla ihtiyaç duyulduğu bu bilincini hissetmeniz elzem bir durumdur. İdeallerinin peşinde kararlılıkla giden, vatanını seven, özgüvenli, ahlaklı bireyler olarak gençlerimizin yetişmesi en büyük arzumuzdur. Ecdadın emanetini korumak, yüceltmek ve muasır medeniyetler seviyesini üstüne taşımakta gelecek nesillerimizin en büyük görevlerindendir.

Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.