haberler

Hiçbir Zorluk Sizi Yıldırmasın

Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında ilimizde staj eğitimi alan öğretmenler Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2016 yılında ilk defa uygulamaya konulan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı kapsamında ilimizde staj eğitimi alan öğretmenler dün Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile biraraya geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapcı’nın da bulunduğu ziyarette Başkan Babaş, aday öğretmenlerle sohbet etti.

Kendisinin 28 yıldır belediye çalışanı olduğunu ve işini hep severek yaptığını ifade eden Başkan Babaş, “Başarımın sırrı işimi hep severek yapmaktan gelmektedir. Memleketime hizmet noktasında görev yaptığım her birimde işimi severek yaptım. Önüme çıkan zorluklar hiçbir zaman beni yıldırmadı, bundan sonrada yıldırmayacaktır. Sizlerin de iş hayatınız boyunca karşınıza çeşitli zorluklar çıkacaktır. Bunlar kesinlikle sizleri yıldırmasın. Çünkü sizler gelecek nesilleri yetiştirmek adına çok kutsal bir görev yapacaksınız” diye konuştu.

Başkan Babaş sözlerinin devamında misyon ve vizyon projeleriyle ilgili aday öğretmenlere kısa bilgiler verdi. Kastamonu’nun tarihi ve kültürüne sahip çıkmasının şart olduğunu ifade eden Babaş, geçmişi geleceğe en doğru şekilde aktarmak için var güçleriyle çalıştıklarını vurguladı. Kastamonu’nun kurtuluşunun tarihinde saklı olduğunun altını çizen Başkan Babaş, bu noktada alt yapıyı doğru oluşturmak adına projeler ürettiklerini belirtti. Aday öğretmenlerin ziyareti hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.

Yazar