haberler

2. Lig’de De Hedefimiz Şampiyonluk Olacak

Belediye Başkanı Babaş, Rektör Aydın ve Kulüp Başkanı Altıkulaç futbolcuları uğurladı.

2015-2016 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan ve şampiyonluk kupasını önceki gün Gazi Stadı’nda kaldıran Kastamonuspor 1966, teknik ekip ve futbolcuları memleketlerine dün Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kulüp Başkanı Mahir Altıkulaç ve yöneticiler birlikte uğurladı.

İsmail Dikmenli Tesisleri’nde gerçekleşen ziyarette konuşan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, teknik ekip ve futbolcuları aldıkları başarıdan ötürü birkez daha kutlayarak “Sizler Kastamonu’nun gururusunuz. Sezon boyunca sergilediğiniz tutumdan ve futboldan ötürü sizleri kutluyorum. Hepinize iyi tatiller ve futbol yaşantınızda başarı diliyorum” dedi.

Kastamonuspor’un sıradan bir futbol takımı olmadığının da altını çizen Başkan Babaş, kulübümüz şehirde birlik, beraberlik ve kardeşliği de güçlendirdiğinin söyledi.  Kastamonu’nun her yönüyle geliştiğini ve Türkiye’nin dikkatini daha fazla çekmeye başladığını da belirten Babaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Maalesef bunu çekemeyenlerde oluyor. Arkadaşlar biz ne yapıyorsak Kastamonu için yapıyoruz. Biz Kastamonusporumuzu bu şehrin sadece sporuna değil tanıtımına da destek vereceğini bildiğimizden ötürü kurduk. Spor bugün en iyi tanıtım aracıdır. Ama bu süre zarfında kulübümüz üzerinde bazı söylentiler yaymak isteyenler oldu. Bugüne kadar onlara hep üstü kapalı olarak cevap verdim. Ancak bundan sonra Kastamonuspor ile ilgili kim ne derse deşifre edeceğim. Kastamonumuzun menfaatlerinin aksine kimse konuşamaz. İlimizin menfaatleri ve gelişimi her şeyin önündedir. Bu tür karalamalara kesinlikle müsaade etmem.

Önümüzdeki süreçte de aynı ciddiyetle çalışmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Bizlerin hedefleri büyük. Ben hedeflerimize inanacağımıza canı gönülden inanıyorum. 2. Lig’de de şampiyonluk için mücadele edeceğiz.”

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ise yaptığı konuşmada Kastamonuspor’un başarısından ötürü Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı, Kulüp Başkanı Mahir Altıkulaç ve yönetim kurulunu, teknik ekip ile futbolcuları kutladı. Elde edilen başarının büyüklüğüne dikkat çeken Rektör Aydın, “Bu başarının devam edeceğini düşünüyorum. Hedefler büyük. Zaten hedefler büyük olmaz ise başarı gelmez. Kulübümüz sadece futbol başarısı olarak değil tanıtım olarakta ilimize büyük katkı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Kastamonuspor Başkanı Mahir Altıkulaç, ziyaretlerinden ötürü Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Rektör Seyit Aydın’a teşekkür etti. Teknik ekip ve futbolcuları birkez daha tebrik eden Altıkulaç, önümüzdeki sezonda da aynı başarının sürmesi adına ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını belirtti.

Futbolcular, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kulüp Başkanı Mahir Altıkulaç ve yönetim kuruluyla birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafının ardından memleketlerine gittiler.

Yazar