haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın 23 Nisan Ulusal Eğemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 96. kuruluş yıl dönümü olan bugün de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açıldığı bir gün değil millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. 23 Nisan’da kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır. 23 Nisan çocuklarımız için bir şenlik, milletimiz için ise gurur günüdür.

Gelecek nesillerimize armağan edilen bu özel gün 1920 ruhuyla, geçmişte olduğu gibi hainlere ve ülkemiz üzerinde alçak emelleri bulunan dış güçlere milletimizle birlikte omuz omuza en büyük cevabı vereceğimiz gündür. Öyle ki 1920 ruhuyla çözemeyeceğimiz hiçbir sorun aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Bu inançla ve ruhla çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı bir ortamda iyi eğitim alarak topluma ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak adına çalışmak hepimizin boynunun borcudur. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın milli ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatan uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın ülkemizin ve dünyanın bütün çocuklarına huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.

23 Nisan 2016 (1)

Yazar