haberler

Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın Turizm Haftası Mesajı

Yılın 12 ayında da turizm potansiyeliyle ülkemizin önemli şehirlerinden olan ilimiz, son dönemlerde genel, yerel ve özel sektör yatırımlarıyla güçlü bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Deniz, kayak, kültür, inanç, macera ve doğa turizmiyle ilimiz, sadece ülkemizin değil dünyanın ilgisini çekebilecek eşsiz bir potansiyele sahiptir.

Özellikle geçtiğimiz 13 yılda yapılan ulaşım yatırımları Kastamonu’nun turizm potansiyelini gün yüzüne çıkarta bilmemiz açısından bizlere önemli bir fırsat sunmuştur. Bu noktada hazırladığımız tarihi ve kültürel projelerimizi hızla tamamlayarak alt yapı çalışmalarını bitirmek istiyoruz. Tarihi konakları canlandırma, Nasrullah Meydanı, Bakırcılar Çarşısı, Kasaplar Hali, Aşir Efendi Hanı, Teleferik ve Sokak Sağlıklaştırma projelerimizle inanıyorum ki; sürdürülebilir turizm hedefimize ulaşacak, hoşgörü iklimimiz sayesinde farklı kültürlerden insanlara kucak açmayı hedefliyoruz.  İyi bir ivme kazandığımız turizmde hedefimiz Dünya Miras Listesi’ne Kastamonumuzun adını yazdırmaktır. İlimizin kurtuluşunu tarihi ve kültürel mirasını canlandırarak turizme sunabilmekte olduğunu görüyorum. Önümüzdeki üç yıl içerisinde projelerimizin bir bir tamamlanmasıyla turizm potansiyelimizin hızla büyüyeceği düşüncesindeyim. Bu bağlamda ilimizin tarihini gün yüzüne çıkartmak başta bizlerin olmak üzere Kastamonu’da yaşayan neslin boynunun borcudur diye düşünüyorum.

Bu düşüncelerle, Turizm Haftası’nı kutluyor, önümüzdeki turizm sezonunun ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, sektörün değerli çalışanlarına ve yatırımcılarına başarılar diliyorum.”

Tahsin-Babaş_1600x1067-1

 

Yazar