haberler

off

Tarihimizi ortaya çıkartacak bir proje olacak

Cumhuriyet Meydanı yer altı otoparkı proje çalışmaları başladı

Belediye Başkanı Tahsin Babaş “Tarihimizi ortaya çıkartacak bir proje olacak”

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi’nin geçtiğimiz hafta sonu geldiği Kastamonu’da Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etmişti. Başkan Babaş, burada ilimizin ana merkezindeki park sorununa değinerek Cumhuriyet Meydanı’na yer altı otopark projesinin bulunduğunu ve çalışmalara hızla başlanacağını açıklamıştı.

Konuyla ilgili Cumhuriyet Meydanı’nda kurmaylarıyla incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, nasıl bir proje istediğini de açıkladı. Babaş, yeraltı otopark projesiyle birlikte bölgedeki tarihi binaların ön plana çıkacağı Türkiye’nin örnek meydan projesinin hazırlanmasını istedi.

Cumhuriyet Meydanı’nın çok ince ve hassas şekilde çalışılması gerektiğini de ifade eden Babaş, “Kesinlikle en ufak bir ayrıntı bile gözden kaçmasını istemiyorum. Çok iyi bir proje hazırlamalıyız. Bunun için çalışmalarımıza başladık” diye konuştu.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ana merkezde oluşan park sorunu sonrasında Belediye binası önüne 420 araçlık ve Şehir Parkı’na 250 araçlık yeraltı otopark projelerinin yapımına geçtiğimiz aylarda başlanmıştı.

 

 

Yazar