haberler

off

Çocuklarımızın sağlığı bizim için önemlidir

Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakım Evi’ndeki öğrenciler diş taramasından geçirildi

Belediye Başkanı Tahsin Babaş “Çocuklarımızın sağlığı bizim için önemlidir”

Kastamonu Kamu Hastaneler Genel Sekreterliği ve Ağız ve Dış Sağlığı Merkezi  ‘Dünya Oral Sağlık Günü’ etkinliği çerçevesinde dün Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakım Evi’ndeki 37 öğrenciyi diş taramasından geçirildi. Diş çürükleri, diş eti hastalıkları ve ağız sağlığının korunması konusunda toplum bilincini arttırmaya yönelik yapılan taramada, öğrencilerin diş durumları ailelerine bilgilendirme kartları gönderildi.

Kastamonu Belediyesi olarak gelecek nesillerin sağlığına büyük önem verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Gelecek nesillerimizi her alanda iyi yönlendirmeliyiz. Özellikle sağlık noktası bizler için çok önemli. Ağız ve diş sağlığı vücudumuzun genel sağlığı açısından da çok önemlidir. Kastamonu’da bu noktada başarılı sonuçlar alınacağından eminim. Çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı bakımına çok dikkat ediyoruz. Çünkü onların sağlığı bizim için çok önemlidir” diye konuştu.

Diş taramasından başarıyla geçen Kastamonu Belediyesi Çocuk Bakım Evi öğrencilerine program sonunda diş temizliğine teşvik belgeleri verildi.

Çocukların diş taramaları Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Uzm. Dt. Bilgenur Şahin Pehlivanoğlu tarafından gerçekleştirildi. Taramada öğrencilerin dişlerinde her hangi bir sıkıntı bulunmaması mutlulukla karşılandı. Kastamonu Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Mustafa Uyanık, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Adem Çelik’te katıldı.

Yazar