haberler

off

BAŞKAN’DAN ESNAFA BAŞKENT’TE KASTAMONU GÜNLERİ MÜJDESİ

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Başkentte Kastamonu Günleri organizasyonunun giderlerini üstlendi

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 30 Mart-3 Nisan tarihlerinde Ankara’da 12’ncisi düzenlenecek olan ‘Başkentte Kastamonu Günleri’yle ilgili dün düzenlediği koordinasyon toplantısında Kastamonulu esnaflara müjdeyi verdi. Ankara Kastamonu Dernekler Federasyonu (KASDERFED) Genel Başkanı Hasan Şen, İlçe Belediye Başkanları, sivil toplum örgütü başkanları ve esnafların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Başkentte Kastamonu Günleri’nin giderlerini Kastamonu Belediyesi olarak karşılayacaklarını ifade ederek Kastamonu’nun tanıtımının yapılacağı bu önemli günde esnaflardan her hangi bir ücretin alınmayacağı vurguladı. 

ESNAFLAR, KATSO VE KESOB’A 20 MART’A KADAR BAŞVURU YAPILACAK

Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (KESOB) ile Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı esnafların 20 Mart’a kadar buralara başvuru yapmalarını isteyen Başkan Babaş, “Stand düzenlerini başvurulara göre yapacağız. Bu sene Başkentte Kastamonu Günleri’ne sadece Kastamonulu esnaflar gidecek ve sadece Kastamonu’nun yöresel ürünleri buralarda olacak” diye konuştu.

İlçe Belediye Başkanları’na önemli ürünleriyle ilgili hazırlık yapmalarını ve standların Kastamonu’yu yansıtması gerektiğini de savunan Başkan Babaş şunları söyledi:

“SADECE KASTAMONU ÜRÜNLERİNİ GÖRMEK İSTİYORUM

Yapılan tüm rezervasyonlar iptal. Bu sene orada Kastamonulu esnafın dışında kimse olmayacak. 20 Mart’a kadar KESOB ve KATSO’ya kayıtlı olan esnaflarımız gereken başvuruları buraya yapacak. İlçe Belediyelerimiz de yöresel ürünleriyle ilgili çalışma yapacak. Esnafımız stand ücreti ödemeyecek. Nakliye ile ilgili konuyu da bizler organize edeceğiz. Yeter ki Kastamonulu esnaflarımız başvuruları yapsın. Başkentte Kastamonu Günleri bizim için çok önemli. Burada memleketimizi ve ürünlerimizi sergileyeceğiz. Dışarıdan her hangi bir şey kesinlikle istemiyorum. Böyle bir şey olursa gereğini yaparım. Ben Kastamonu’yu ve Kastamonu esnafını temsil ediyorum. Bizim esnafımız ilimizin önemli ürünlerini burada sergileyecektir”

KESOB BAŞKANI ERGİN: “OLMASI GEREKEN BUYDU SAYIN BAŞKANA TEŞEKKÜRLER”

Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (KESOB) Başkanı Dursun Ergin, yaptığı konuşmada yıllardır olması gerekenin yapıldığını ifade ederek, “Esnaflarımız adına Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a teşekkür ediyorum. Yapılan başvurular sonucunda standlar belirlenecek. Bizler müracaatları alacağız ve üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

 

Yazar