haberler

off

BELEDİYE BAŞKANI TAHSİN BABAŞ’IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Bizler, kadınlarıyla var olmuş bir milletiz. Öyle ki Türkiye Cumhuriyeti’nin temeline ilk harcı atanlar yiğit Türk kadınıdır. Ülkemizin en zor dönemlerinde; kadınlarımızın evlatlarını vatana kurban olsun diye askere kına yakarak göndermesi, Şerife Bacı’nın çetin bir kış gününde çocuğunun üzerindeki örtüyü alarak mermilerin üzerine örtmesi ve vatanımızın işgaline karşı yapılan ilk kadın mitinginde dünyaya meydan okuyan bir deklarasyon yayınlaması gibi bir çok kahramanlığa imza atan Türk kadının vatan sevgisi bizlerin kadınlarımıza büyük önem vermesi gerektiğinin bir göstergesidir.

Tarihte bir çok oyunu bizler kadınlarımızın fedakarlıklarıyla aşmış bir neslin evlatlarıyız. Bugün de yine ülkemiz üzerinde aynı şer odaklarının oyunlarını görmekteyiz. Kınalı kuzularımız vatanımızdaki şer odaklarının kötünü kurutmak adına toprağımızı kanlarıyla sulamaktadır. Terör örgütünün ve destekçilerinin hain saldırılarıyla dirlik ve düzenimiz bozulmak istenmektedir. Bu zor günleri ülkemiz yine tarihimizde olduğu gibi fedakâr ve cefakar kadınlarımızın dik duruşu ve yetiştirdikleri vatan evlatlarının üstün mücadelesi sonucunda sona ereceğine yürekten inanıyorum.

Çanakkale’de, gerekse Milli Mücadele yıllarında dünyaya meydan okuyarak vatanı için canlarını seve seve feda edebileceklerini haykıran, kahramanlıkları dillere destan olan Şerife Bacı’nın, Halime Çavuş’un torunları, Kastamonu kadınlarımıza 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde restorasyonunu tamamladığımız Hüma Hatun Konağı’nı hediye etmekten ötürü büyük mutluluk duyuyorum. Bu duygular içerisinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.

Yazar