haberler

off

Başkan Babaş ‘En Büyük Hizmet Kaynağı Vergidir’

Vergi Haftası Kutlama programı çerçevesinde Defterdar Vekili Ali Ateş, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti.

“EN BÜYÜK HİZMET KAYNAĞI VERGİDİR”

Vergi Haftası Kutlama programı çerçevesinde Defterdar Vekili Ali Ateş, Vergi Dairesi Müdür Vekili Alaattin Altıntaş, Defterdar Yardımcısı Recep Aluçdibi, Muhasebe Müdürü Mutaasım Avcı, Milli Emlak Müdürü Kenan Yıldıray, Muhakemat Müdür Vekili Mustafa Tahtacı, Kurumlar Döner Sermayesi Sayman Vekili Mehmet Bakıoğlu, Gelir Müdür Vekili Kazım Altıntaş ve Gelir Şefi Cengiz Kara, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamında ziyaret etti.

Verginin en büyük hizmet kaynağı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş yaptığı konuşmada insanların vergi sözcüğünden korktuğunu bu algıyı yok etmek için ise sosyal projelerin üretilmesi gerektiğini vurguladı.

Kastamonu’nun vergisine ve devletine bağlı olduğunu tüm Türkiye’nin bilindiğini de sözlerine ekleyen Babaş, “Defterdarlıklar devletimizin en güçlü kurumlarından biri. Defterdarlık kurumsal yapısı olan ve özveriyle çalışan bir hizmet kapısı. Onun için çalışan bütün kurum elemanlarına çok teşekkür ediyorum. Ben bir vatandaş olarak verginin yanındayım. Devletin temel unsurlarından biri vergidir. Geleceğimiz için verginin daima yanında olunmalı. Bundan dolayı vergi sisteminin benimsenmesini istiyorum. Verginin vatandaşlarımıza özelliklede çocuklarımıza iyi anlatılması gerektiğini düşünüyorum. Verginin korkulacak bir şey olmadığını göstermek için çocuklarımıza hızla verginin önemini anlatmalıyız. En büyük hizmet kaynağının vergi olduğunu iyi anlatmamız için sosyal projelere önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Belediye olarak bizler bu bağlamda daima yanınızda olacağız. ” diye konuştu.

Vergi toplamada Türkiye’nin zirvesine yakın olduklarını belirten Kastamonu Defterdar Vekili Ali Ateş, vergi mükelleflerine teşekkür etti. Ateş, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a da belediye olarak kendilerine verdikleri destekten ötürü de teşekkürlerini iletti. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Yazar