haberler

Medeniyet Yolcuları Kastamonu’da

Sancaktepe Belediyesi’nin öncülüğünde hayata geçirilen proje kapsamında ilimizde kamp yapan öğrenciler Kastamonu Belediyesi’ni ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Sancaktepe Belediyesi, Sancaktepe Belediyesi Bilgi Evleri, Sancaktepe Genç Gelecek Projesi ve Ensar Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen organizasyon kapsamında, Kastamonu Yolkonak Doğa ve İzcilik Kampı’na gelen ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşan 80 kişilik bir gurup eğitmenleri ile birlikte Kastamonu Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Üç gündür ilimizde kamp yapan Medeniyet Yolcuları ve Genç Gelecek Liseler Konseyi öğrencilerini Belediye Başkan Vekili Eşref Can ile Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Metehan Babaş birlikte ağırladılar. Öğrenciler ile kahvaltı programında bir araya gelen Başkan Vekili Eşref Can, kahvaltı sonunda Belediye Başkanı Tahsin Babaş adına öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Kastamonu Belediyesi’ne misafirperverliği için teşekkür eden eğitmen ve öğrenciler de Babaş’a özel olarak teşekkürlerini ilettiler.

ÖĞRENCİLER KASTAMONU KÜLTÜRÜNÜ YAKINDAN TANIYORLAR

“Türkiye’nin bilgi toplumuna ulaşma hedefleri ışığında eğitim ve gençlik alanlarında ulusal ve uluslararası işbirliği gerçekleştiren, eğitim ve öğretime yetkin bir boyut kazandıran ve gençlerin donanımlı birer birey olmalarını sağlanmasına katkıda bulunan, ülkemizin kültürel değerlerinin yaygınlaştırılmasını sağlayan, çok yönlü bir kurum olmak” hedefi ile Sancaktepe Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje Genç Gelecek; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı birincilik ödülü ile de büyük önem arz ediyor. Medeniyet Yolcuları ve Genç Gelecek Projesi kapsamında 250 eğitmen görev yaparken toplamda 2 bin 500 öğrenci çeşitli eğitim, kültür-sanat, spor ve bilimsel programlara tabi tutuluyor. Bu eğitimler kapsamında ilimizi ziyaret eden eğitmen ve öğrenciler izcilik kampının yanı sıra Kastamonu’nun kültürünü de yakından tanıyorlar. Organize edilen program kapsamında bir şehir turu da yapan öğrenciler, Kastamonu’nun tarihi geçmişi ve kahramanlıkları ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi oluyorlar.

Yazar