haberler

Başkan Babaş, İzmir Fuarı’nda pastırma dağıttı

Turizm sektöründe Türkiye’nin en önemli buluşmalarından Travel Turkey İzmir- Turizm Fuar ve Kongresi, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın da katılımı ile gerçekleştirildi.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Travel Turkey İzmir- Turizm Fuar ve Kongresi Perşembe Günü gerçekleştiren törenle birlikte açıldı. Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın yaptığı fuara ilimizden; Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Arslan’da katıldı. Tur operatörleri, seyahat acentaları, havayolu firmaları, rent a car şirketleri, cruises, oteller, turizm merkezleri, otel ekipman sağlayıcıları, banka-sigorta-yazılım firmaları ve turizm medya firmaları gibi birçok katılımcının yer aldığı fuarın ilk gününde Kastamonu standı adeta ziyaretçi akınına uğradı. Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin ve turizm olanaklarının detaylı bir şekilde anlatıldığı fuarda Kastamonu’ya özgü ürünlerden; kara çorba, üryani eriği, çekme helva, sarımsak ve taş baskı ürünleri ziyaretçilere tanıtılırken, Belediye Başkanı Babaş da katılımcılara kendi elleri ile kestiği pastırmadan ikram etti.

‘KASTAMONU TURİZMİ AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR FUAR’

Kastamonu’da var olan kültür ve doğa turizminin geliştirilmesi ve yerli-yabancı birçok turistin Kastamonu’ya yönlendirilmesi adına çok önemli bir fuarda yer aldıklarını dile getiren Babaş; “Türkiye’nin en önemli turizm fuarlarından bir tanesinde Kastamonu’yu temsil ediyor olmamız çok önemli. Burada Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen turizm firmaları seyahat acentaları yer alıyor. Biz de Kastamonu’nun sahip olduğu kültürel ve doğal güzelliklerini uluslararası bir platformda temsil ediyoruz. Birçok yöresel ürünümüzü insanların beğenisine sunuyoruz. Ayrıca Kastamonu’nun hem kış turizmi açısından hem de yaz turizmi açısından sahip olduğu potansiyeli de gözler önüne seriyoruz. Kastamonu turizmi açısından çok önemli bir fuar ve katılımcıların standımıza olan ilgisi memnuniyet verici” diye konuştu.

KASTAMONU 30 ÜLKEDEN 902 KATILIMCININ KATILDIĞI FUARIN GÖZDESİ

Binin üzerinde firma ve her yıl artan yurtdışı katılımıyla  büyümeye, katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve katılımcılarının dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya yönelik çok önemli bir fuar olan Travel Turkey’e bu sene toplamda 30 ülkeden 902 katılımcı katılırken Kastamonu standı büyük beğeni topluyor. Türkiye ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan insanlara göstermeyi hedefleyen fuarda Kastamonu’nun görmüş olduğu yüksek beğeni turizmin gelişmesi konusunda önemli bir tanıtım faaliyeti olarak göze çarpıyor.

Yazar